אביב הגיע (חופש) פסח בא!

צימרים בפסח

נדמה שרק לפני יומיים סיימנו להדליק את נרות חנוכה והנה כבר ט"ו בשבט חלף עבר לו, פורים שועט בדהרה וחג הפסח עוד רגע מתדפק לו בפתח. כן, כן בלי ששמנו לב בעוד כחודש מגיע פסח. מעבר לניקיונות וליל הסדר שמשמש כאות תרועה לתחילת החג, עבור רובנו הבילוי האמיתי מתחיל בשבוע שאחרי ליל הסדר.
חופשת פסח היא דבר שראוי להתכונן אליו מראש. יש כאן שילוב בעייתי של חופש ארוך יחסית, מדינה מפוצצת במטיילים ומזג אוויר מתעתע שעשוי לנוע על הציר שבין גשם לחום קיצוני. תוסיפו לכך, שבמרבית המקומות לא תוכלו להתנחם באיזה המבורגר עסיסי, שניצל נוטף שמן או בסתם פיתה טרייה. אז כשהאוכל לא עומד במרכז החופשה, תכנון חופשה בישראל בהחלט מצריך מחשבה.
הרבה פעמים הכנה טובה, היא המפתח לחופשה מוצלחת ולאור התנאים שהוזכרו קודם יש לצערי בחג, פחות מקום לספונטניות. כולכם קרוב לוודאי יודעים שהגבול בין בילוי משפחתי מהנה או מענה הוא דק מאוד, אז יאללה לעבודה!

חלום עליכם

זה הזמן להתחיל לחלום, יותר מדויק יהיה לומר לסיים לחלום. פתחו מפה, פתחו מחשב ותחליטו היכן ברצונכם לבלות את חופשת הפסח. חג האביב נמצא בדיוק בנקודת התפר המאפשרת חופשה גם בצפון וגם בדרום. זוכרים את השיטפונות המדהימים שהיו בתחילת החודש במדבר? קרוב לוודאי שהם עדיין ישאירו את חותמם, ותמצאו מדבר פורח אפילו עוד בפסח.
אם בדרום, חופשת הפסח משמשת כאקורד סיום לעונת התיירות המדברית, הרי שבצפון היא ספתח מוצלח לתיירות הקיץ. מסביב יהיה עדיין ירוק ופורח ולצד הירוק, כבר ניתן ליהנות מניצני האטרקציות הקשורות במים.

-----
חפשו לכם צימר באתר צימר R:
http://www.rrr.co.il/
----

תכלס צימרים לפסח

אז כבר בחרתם איזור? כעת הזמן להחליט קודם כל היכן תרצו להניח ראשכם בסוף כל יום. את השיקולים של איפה, כמה ואיך אשאיר לכם. הקדימו להזמין מקום מראש כדי שהשיקולים היכן ללון יהיו תלויים רק בכם. בעונה זו, כבר בהחלט אפשר לחשוב על לבלות לילה או שניים בקמפינג בחוץ. זה יוזיל עלויות ובעיקר יהווה גיבוש משפחתי חוויתי ואחר.
אולי צימר רומנטי או צימר משפחתי בדרום. גם מעבר למקום לינה, שווה לתכנן ולפעמים אף להזמין פעילויות במשך היום. קחו בחשבון שצפוף ועמוס ולכן שווה לבלות כמה שפחות על הכביש ולחפש את הפחות מוכר, החדש והשונה.
קצת מקומות לטעימה
אתרי התיירות השונים כבר מזמן עלו על הפוטנציאל הטמון בחול המועד פסח. כמו בכל שנה בוודאי נופצץ בשפע פסטיבלים ואירועים המתקיימים במהלך החג. בקלעת נמרוד שבצפון רמת הגולן מתקיים פסטיבל ססגוני המנסה להכניס חיים בהריסות המבצר המרשים הזה.
במדרחוב היפה שבזכרון יעקב יתקיים פסטיבל נגני רחוב שמטרתו לעלות על נס את נגינת הרחוב המקובלת במדינות רבות בעולם. הפסטיבל יכלול גם מופעי קרקס ומסיבות רחוב. מי שירחיק עד אילת יוכל ליהנות מאירועי צפרות שונים המתקיימים לרגל נדידת האביב של הציפורים. 

כמובן שאין הכרח לקחת חלק באירוע מאורגן וניתן פשוט לצאת לטבע, אל עשרות מסלולי הטיולים, שרובם עדיין יהיו פורחים שופעים וירוקים.
ולסיום, כמה שננסה אין סיכוי שנבלה את החג לבד, וזה הזמן להסתכל גם על הצד היפה. אנחנו חיים בארץ מקסימה עם אנשים שאוהבים להרגיש אותה בכפות רגליהם או בצמיגי מכוניותיהם. עם קצת חיוך, סבלנות ואנרגיות טובות יהיה נעים לפגוש "אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים טובים מאוד".
http://www.aaa.co.il/ | צימרים איכותיים במרכז | צימרים למשפחות aaa.co.il
נכתב על ידי דניאל - עובד בחברת ריקונספט, צימר באהבה.
פתחו דף נחיתה חינם