היית מעורב בתאונה? דע את זכויותייך

תאונת דרכים היא מצב שאף אחד מאתנו לא מאחל לעצמו, אבל הסטטיסטיקה לא משקרת

הסטטיסטיקה הלא משמחת מבשרת לנו שבטווח של חמש עד עשר שנים, סביר להניח כי כל אחד ואחד מאתנו יהיה מעורב בתאונת דרכים כזו או אחרת. כמובן שחשוב להרגיע ולהבהיר שהרוב של תאונות הדרכים הן לא קטלניות ואנחנו יוצאים מהן ללא פגע, אך למרבה הצער בכמות עצומה של מקרים המצב הוא לא כך, ואנשים יוצאים מתאונות הדרכים עם צלקות פיזיות ונפשיות, אם בכלל הם יוצאים מהן. אנחנו לא אומרים לכם את כל זה כדי להפחיד אתכם, אנחנו אומרים לכם את זה בשביל להבין שזהו מצב נתון – גם אם אתם נהגים טובים מאוד, בכביש נהג לא תלוי רק בעצמו, ואם נפגעתם מתאונת דרכים אתם צריכים לדעת ולהכיר היטב את הזכויות שלכם בשביל לדעת כיצד לקבל את מה שמגיע לכם ולהשתקם בצורה היעילה ביותר לאחר התאונה, עם ייעוץ משפטי איכותי של עורך דין תעבורה.

לאחר שהייתם מעורבים בתאונה, אתם צריכים לדעת היטב מה זכויותיכם – וננסה לעזור עם זה מעט

·         חברת הביטוח – הפיצוי מחברת הביטוח של הרכב מופעל והנפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל אותו לאחר תאונה, במידה והתקיימו תנאים מסוימים – לרכב יש ביטוח חובה בתוקף, בעל הרכב הוא הנהג או אדם שמורשה לנהוג מטעמו, רישיון נהיגה בתוקף לנהג, ישנה פגיעה כזו או אחרת לנהג בתאונה, והנפגע קיבל טיפול רפואי במוסד רפואי ביום התאונה. אלה כאמור התנאים לקבלת פיצויים עבור הנהג, וחשוב לציין שנוסע או נפגע בתאונה שאינו הנהג זכאי לקבל פיצוי בגין נזקי גוף על הפגיעה שלו. חשוב לציין עוד יותר, שממד האשמה בתאונה הוא לא רלוונטי כלל לקבל פיצויים מחברת הביטוח בישראל, בשל החוק המתקדם לפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים – ואם מנסים לומר לכם אחרת או להתנער מהפיצוי שמגיע לכם, פנו לעורך דין תעבורה לייצוג איכותי.

·         מרכיב הנזק בפיצויים – את הנזק שנגרם לכם בתאונה, וכנגזרת ישירה מכך גם את גובה וסוג הפיצוי שתקבלו, קובעים באמצעות כמה וכמה פרמטרים. הפרמטר הראשון והחשוב ביותר הוא עגמת נפש – כאב וסבל. עוד פרמטרים הם הפסד עבודה ושכר בהתאם לכמות ימי העבודה שאתם מפספסים, הוצאות טיפול רפואי והוצאות נסיעה, הוצאות בגין עזרה צד ג' (עוזרת בית, סיעוד וכדומה), ושכר טרחה לעורך הדין. בכדי למקסם את הפיצוי שאתם יכולים לקבל ולהציג תמונה שתניב לכם כמה שרק אפשר, עורך דין תעבורה הוא הכרחי בשלב חישוב מרכיב הנזק מול חברת הביטוח או הביטוח הלאומי.

• חברת הביטוח – הפיצוי מחברת הביטוח של הרכב מופעל והנפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל אותו לאחר תאונה, במידה והתקיימו תנאים מסוימים – לרכב יש ביטוח חובה בתוקף, בעל הרכב הוא הנהג או אדם שמורשה לנהוג מטעמו, רישיון נהיגה בתוקף לנהג, ישנה פגיעה כזו או אחרת לנהג בתא

עורך דין תעבורה הוא איש מקצוע המתמחה בכל מה שקשור לדיני התעבורה והרכב, כאשר עיקר העבודה שלו מתרכזת באנשים כמוכם – אזרחים תמימים שנפגעו בתאונת דרכים ורוצים לקבל את מה שמגיע להם מחברות הביטוח. בשביל להבטיח לעצמכם את הסיוע המגיע לכם במצב לא פשוט זה, פנו לעורך דין תעבורתי מהשורה הראשונה.

עורך דין תעבורה | קנסות תעבורה | דוחות משטרה
פתחו דף נחיתה חינם