היכן ניתן להתקין דוד חשמל בתוך הבית?

היכן ניתן להתקין דוד חשמל

כל הנתונים שחשוב לקחת בחשבון

       האם יש כבר דוד שמש? - קודם כל יש מקרים שבהם כלל לא קיימים דודי שמש בבית ואתם לא מעוניינים בהתקנתם מסיבות שונות. במקרים הללו, אתם דווקא פחות מוגבלים כי ממילא אפשר להקים את כל תשתית החימום בתוך הבית. עם זאת, יש בהחלט מקרים שבהם כבר ישנו דוד שמש קיים, ויש להניח שהוא ממוקם מחוץ לבית, בסמוך לקולטים על הגג. במקרים הללו חובה להתייחס לכך, ולבחון האם בכלל זה יהיה אפשרי ומשתלם להתקין את דוד החשמל בתוך הבית - וכדאי לפנות למומחה מאתים שיעזור לכם.

       התקנה בסמוך לברזים - מדוע יש העדפה ברורה להתקין את דוד החשמל בתוך הבית? הסיבה לכך היא שהדוד כידוע, הוא צורך חשמל ברמה גבוהה. הדוד צורך יותר ויותר חשמל, ככל שהוא מרוחק יותר מהברזים עצמם שמותקנים בבית - כי אז צריך להשקיע יותר אנרגיה בחימום של המים לאורך הצנרת. לכן, במידת האפשר, התקניו את דוד החשמל אל רק בתוך הבית - אלא ממש בסמוך לברזים השונים. כמובן שיש לכם כמה ברזים, אבל אפילו התקנה לדי ברז אחד תעשה את העבודה. לחלופין אפשר למצוא נקודת אמצע בין הברזים במטבח לברזים במקלחת. זכרו שבכל מקרה הברז במקלחת דורש לרוב יותר מים מהברז במטבח (ובוודאי כשצריך להפעיל את הדוד שיספק מים חמים) ולכן רצוי שההתקנה תהיה בסמוך לחדר הרחצה.

       הצבה מאונכת ולא מאוזנת - אין שום ספק כי התקנה של דוד חשמל מאונך, היא עדיפה בהרבה על התקנתו בצורה מאוזנת. מדוע זה כך? כשהדוד הוא מאונך, המים בתוכו נשמרים בצרוה הרבה יותר טובה והחימום שלהם אורך פחות זמן, והדוד צריך להשקיע פחות אנרגיה חשמלית - ומבחינתכם זה יתרון ניכר. לכן, כשאתם מחפשים מקומות שונים בבית להצבה של דוד החשמל, קחו תמיד בחשבון שכדאי לבחור במקום שבו ההצבה המאונכת תהיה נוחה יותר (ממילא היא תופסת לרוב פחות מקום).

ומהם האזורים המומלצים?

מאחר שזה לא נוח שדוד החשמל נמצא בסלון או בחדר השינה - שקלו להתקין אותו במרפסת שירות, במחסן, או כאמור - בחלל מסוים שקרוב מאד לחדר הרחצה, ולא יתפסו יותר מידי מקום

פתחו דף נחיתה חינם