האם בניינים חדשים צריכים להגן עצמם מיונים?

הרחקת יונים – חובה בכל בית!

כל אחד מאתנו נתקל בכל יום ביונים המטיילות ברחוב. אך לעיתים אנו נתקלים ביונים לא רק ברחוב או בגינה, אלא בתוך הבית עצמו, על אדן החלון, במרפסת או על מנוע המזגן. יונים עלולות להוות מטרד של ממש כאשר הן מגיעות לבנייני מגורים ולבתים פרטיים. היונים מביאות איתן הרבה מאד רעש ולכלוך, במיוחד בתקופת הקינון שלהן, והן גם מביאות איתן כיני יונים ונזקים רבים אחרים. לכן, אם מתגלות יונים באזורים כלשהם של הבית, חשוב מאד להזמין איש מקצוע, אשר מבצע הרחקת יונים בצורה מקצועית ויעילה, או הדברה שלהן, במקרה הצורך.

האם בניינים חדשים צריכים להגן על עצמם מיונים?

לעיתים קרובות, אנשים אשר נכנסים לגור בבניין חדש, שזה עתה נבנה, בטוחים שהם מוגנים מפני מזיקים בבית החדש. אך המציאות היא שמזיקם מגיעים גם לבניינים חדשים. ישנם מזיקים כמו עכברים למשל, אשר נפוצים דווקא בבניינים חדשים, מכיוון שהם נמשכים לאתרי בנייה, על החול והלכלוך שבהם. מזיקים אחרים פשוט קיימים בבית כחדש כמו בכל בית אחר. יונים נמשכות לבנייני מגורים לא בגלל שהם חדשים יותר או ישנים יותר, אלא פשוט מפני שהם מספקים להן הגנה. היונים יכולות בקלות לבנות קן במסתורי כביסה, על מנועי מזגנים, במרפסות סגורות, על אדני חלונות ואפילו בתוך הבית עצמו, אם יש להן איך להיכנס אליו. במקומות הללו, הקנים שלהם מוגנים מפני ציפורים אחרות, מפני הגשמים והשמש ומפני פגעים אחרים. לכן יונים נוטות להגיע לבנייני מגורים, בין אם הם חדשים ובין אם הם ישנים.

איך מרחיקים את היונים מן הבית?

ישנן שיטות רבות להרחקה של היונים מן הבית. כאשר מדובר בבניין חדש, אפשר לדאוג לאמצעי ההרחקה הללו כבר עם הבניה, ולחסוך מאמץ, השקעה ולכלוך בשלב מאוחר יותר. השיטות הבסיסיות וגם היעילות ביותר להרחקת יונים הן התקנה של רשתות נגד יונים, תוך התאמה של הרשת לגודל השטח שדורש סגירה ולמיקום שלו – בשמש, בצל וכדומה; התקנה של דוקרנים אשר מונעים מן היונים לנחות על אדן החלון או על אזורים דומים; התקנה של סלילים, אשר פועלים באופן דומה לדוקרנים, אך מבלי לגרום כאב ליונים, אלא רק ליצור משטח לא יציב עבורן; והתקנה של אמצעים כמו חוטי רטט, מכשירי הלם אלקטרוניים וכדומה. ישנה גם אפשרות של הצבת דחלילים במקום אליו מגיעות היונים. הדחלילים יכולים להיות בצורה של עורבים, אשר מרתיעים את היונים, או בצורה של יונים – שמסמנות, כביכול, שהטריטוריה כבר נכבשה ואין מקום ליונים נוספות. שיטות ההרחקה הללו יעילות מאד, והן עשויות למנוע במאה אחוז את הכניסה של היונים לשטחי המגורים. במקרים חמורים אפשר להשתמש גם בחומרי הדברה אלימים יותר, על מנת להרחיק את היונים אחת ולתמיד.

פתחו דף נחיתה חינם