הרחקת יונים

הרחקת יונים

הרחקת יונים

במזג האוויר הנעים בארץ ישנו שגשוג טבעי של אוכלוסיית היונים, הן מתרבות וגדלות היכן שהתנאים מאפשרים להם. היונים יעדיפו בדרך כלל לחיות במקום שיש בו מזון והיכן יש מזון בשפע? ליד בני האדם. נוח ליונים לחיות לצד בני האדם, האשפה משמשת להן מזון והפתחים הצרים בבתים משמשים כמקום מחסה וגידול לדור הבא ולכן יהיה עדיף לעשות הרחקת יונים.

היונים מסכנות את בריאות כולנו, הן חיות בתנאים מאוד צפופים לעיתים במקומות הצמודים לבתים ולחדרים שבהם אנו וילדינו נמצאים. היונים מלכלכות את הסביבה עם צואה ונוצות, ומלבד הפן האסתטי הדבר יכול להוות בעיה תברואתית. היונים יכולות לגרום להופעת אלרגיות שונות, הן יכולות להתפשט על גביי העור או לעורר התפתחות של התקף במערכת הנשימה. בעיות שכאלה תוקפות בעיקר אוכלוסייה חלשה כמו מבוגרים, נשים בהריון וילדים. מלבד הסכנה של אלרגיה היונים נושאות איתן חיידקים העלולים להיות קטלניים ולתקוף את מערכת העיכול או הנשימה של כל אדם, גם אם בדרך כלל הוא בריא.

אמצעים מובילים להרחקת יונים

כיום הדברה היא מילה גסה ומובן למה. הדברה כוללת בתוכה הרג של חיות כדי למנוע מחלות, הדבר אכזרי ומשאיר אחריו שובל מלוכלך מאוד של גופות יונים מתות. אז מה ניתן לעשות כדי למנוע את כל המחלות והזוהמה שמביאות איתן היונים? התשובה היא הרחקת יונים כמה שאפשר מאזורי מגורים. קיימים 3 אמצעים עיקריים להרחקת יונים: דוקרנים, דחלילים ורשתות.

דוקרנים

דוקרנים הינו אמצעי נוח להרחקת יונים וגם אמין למדיי, היונים לא מתקרבות לדוקרנים וגם אם כן אחרי התנסות איתם הם לא חוזרים. השיטה בעיקרה נועדה להרחיק את היונים ממקומות בהם הן יכולות לשבת כמו: עדני חלונות, מרזבים, מזגנים וכ"ו. הדוקרנים משמשים ליונים מחסום פיזי ולא מאפשרים להם להגיע ולהתיישב במקומות אלו. היונים לא נפגעות מהדוקרנים מכיוון שהקצה חתוך בצורה כזו שהיונים לא יוכלו להיחתך מהם. את הדוקרנים קונים בחנות ייעודית או שפונים לאיש מקצוע, קל להתקין אותם באמצעות סיליקון או מסמרים. למי שמבין בעבודות בניין יהיה קל להתקין את הדוקרנים למי שפחות יהיה עדיף לפנות לבעל מקצוע שיגיע עם הדוקרנים המתאימים ויתקין אותם במקומות המתאימים, כאלו מקומות יכולים להיות קשים להגיע, מסוכנים ועדיף יהיה שאיש מקצוע יעשה זאת.

דחלילים

עוד מילדות אנו מכירים דחלילים, מסיפורים על שדות ותבואה והרצון להרחיק מכל אלה ציפורים. כמובן שלא מדובר בדחלילים כמו בסיפורי הילדים כי אין לרובנו מקום להקים דחלילים דמויי אדם על הגג. מדובר בדרך כלל בדחלילים דמויי ציפורים אחרות כמו ינשופים או היונים עצמן, המראה צריך להוות איום כדי לשמש כלי נוח להרחקת יונים. עופות דורסים רבים ועורבים שידועות כציפורים טריטוריאליות ותוקפניות משמשות כאויבים טבעיים של היונים. מראה של עופות אלו מאיים על היונה וגורם לה להתרחק מהמקום. מלבד הסכנה שנשקפת מציפורים אחרות ישנה גם יריבות בין היונים עצמן שהינן חיות טריטוריאליות ולכן לפעמים מראה של יונה אחרת ירחיק יונים כי אין ברצונן להיכנס לעימותים מיותרים ויעדיפו למצוא דרך קלה.

רשתות

רשתות צריכות לסייע בהרחקת יונים ממקומות שיש בהם עומק כגון מרפסות שירות. הרשת מהווה מחסום פיזי לכל בעלי הכנף, כך שהם לא יוכלו להיכנס ולהקים בפנים קנים. הרשתות הן דרך נוחה ומוחלטת להרחיק יונים ובעלי כנף, אין להם מתחרה בתחום. הבעיה היחידה שיכולה לצוץ מהתקנה של רשתות הן אולי העניין האסתטי, רשת יכולה להוות מחסום בטווח הראייה וכער את הסביבה. כיום קיימות רשתות עדינות ונוחות לשימוש, חומרי פלסטיקה חדשים מאפשרים להם להיות שקופים למחצה וכמעט לא ניתנים להבחנה.

פתחו דף נחיתה חינם