עבודות גבס- הסטייל של שנות ה-70 חוזר ובגדול !

 בשנות ה-70, עשר שנים לפני הסגנון הראוותני, המנצנץ של שנות ה-80, חדר לכל בית בגל גדול של ירוק, טבעי וכפרי, סגנון עיצוב הבית שהכניס מושגים כמו בסיסי, הרבה צבע חום, חומרים טבעיים ופשטות. בכל בית החלו לתלות מדפי עץ, מחיצות עץ כפריות, המטבחים הפכו לחומים עם עץ גושני כבד, חלונות קטנים, והרבה הרבה עבודות יד, עציצים, הרבה ירוק הרבה מראה של טבע והגבס, חדר ובגדול אל התקרה, עם עבודות גבס אומנותיות על הקירות והשלים את המראה הכפרי בעבודות גבס ייחודיות ואישיות, מותאמות לכל בית.

הסגנון הזה של שימוש בחומרים טבעיים ובכללם כניסת גל העיצובים בגבס אל הבתים, הוא חלק מהמהפכה הסגנונית וההשפעה של שנות ה-60 וה-70, תקופת ילדי הפרחים שגם הם בחרו לשמוע מוזיקה שמימית ולהתחבר לאדמה, לחופש ולאהבה.

גבס- הוא מוצר מאוד בסיסי שהתאים להלך הרוח הטבעי הזה, וחדר בגדול אל הבתים. הוא לא פורצלן מלוטש, ולא שיש, הוא לא קר ולא יהיר, לא אריסטוקרטי ולא מנצנץ, והוא מתאים לבתים שמשלבים עבודות גבס עם הסגנון הפנימי של הבית ומסוגלים להוציא ממנו יופי של יצירות עבודות גבס שמסוגלות לתת לכל בית את הייחוד והסגנון הפנימי שלו.

היום הסגנון של עבודות גבס בבית על קירות ותקרות, בניית נישות ומדפים, בסיס למסך LCD ועוד ועוד, הוא חלק ממגמה הצוברת תאוצה, שילוב של ניקיון אסתטי, השפעה של סגנון ההייטק הנקי, אבל גם של מי שלא אוהב עודף של מדפים וריהוט בבית, ורוצה ליהנות ממרחב מינימליסטי אך אסתטי.

היום אפשר לעשות הכל בעזרת עיצובים בגבס ולקבל מראה אסתטי ונקי.

 מאחר ומדובר על בנייה של עבודות גבס שימושיות, במקום להתקין למשל מדפים אפשר לבנות מדפים במסגרת עבודות גבס, במקום לקנות מזנון לשים עליו את מסך ה-LCD, אפשר לבנות בסיס מגבס ועליו להניח את המסך, במקום לקנות כורסא, אפשר לבנות נישה מגבס ולהניח עליה כריות, וזה אגב מאוד אופייני לבתים בירושלים, כל הנישות האלה, רק ששם מצפים אותם באבן ירושלמית ולא ממש נוח לשבת עליהם.

נישות בבית הן סוג של עיצוב פנים שחוסך במקום, מה שכדאי מאוד לחשוב עליו היום לאור גודלם הקטן של החדרים, אבל אם אתה צריך גם לרהט את החדרים הללו ריהוט שלם, לא יישאר לך בסוף מקום אפילו לעמוד...

כאשר אתה מזמין מקצוען בתחום עבודות גבס שמסוגל לבנות לך נישות מקסימות קטנות ליד הקיר בהן ניתן להשתמש עם כריות עליהן כמושבים כלל דבר, הרי שחסכת כבר מקום של כורסאות שלא לדבר על עלות הכורסאות.

דבר נוסף ומאוד מוצלח שעושים במסגרת עבודות גבס, הן עבודות אומנותיות ייחודיות, שלוקחות לדוגמה את התקרה או את קיר אחד בבית למשל בכניסה ובעזרת עבודות גבס אפשר להפוך אותן ליצירות אומנות של ממש.

גבס הוא חומר מאוד גמיש שעד שהוא מתקשה ניתן לפסל איתו וכך יש היום מומחים בתחום עבודות גבס שמסוגלים לעשות עבודה אומנותית עם גבס על הקיר ואחר כך לצבוע וכו', ממש כמו תמונה שלמה על קיר שלם, או ליצור תקרה מעניינת של מקצוען עבודות גבס שיכול לפסל איתה את התקרה ולשוות לכל בית מראה ייחודי, כי לא רק הקירות חשובים אלא גם מה שלמעלה, במיוחד אם משלבים בתקרה של עבודות גבס כזאת תאורה ייחודית שמתאימה לסגנון הפיסול של עבודות גבס.

 

עבודות גבס | עיצובים בגבס
פתחו דף נחיתה חינם