טיפול שמרני לכאבי גב וצוואר- עיסוי ויציבה

תהליך שמרני לטיפול בכאבי גב וצוואר

יש היום כל כך הרבה אפשרויות, אך למעשה הרפואה המשלימה הרפואה האלטרנטיבית מרימה את ראשה ובמיוחד לאחר משבר אמון במוסדות הרפואה בעולם ובמוסדות מדיניים. אי ספק שהרפואה הקונבנציונלית חדה יותר וברורה יותר, אך אין תמיד מענה , ולפעמים גם מענה לא מספק. 
היום אנשים מתחילים להבין יותר את המשמעות של תהליך טיפולי ולאו דווקא תרופה או ניתוח.
תהליך של מציאת מקור הבעיה והתפתחות גופנית שתאזן את הגוף חזרה למקור ללא כאב.
בעולם המתקדם שלנו ובצריכה הטכנולוגית שלנו, בנינו עולם נוח אבל האם זה טוב לגוף? כנראה שלא- העיסוק שלנו בנוחות טכנולוגית בעצם גורם לגוף להתנוון ולהיות פחות משמעותי עבורנו, פחות מזיזים ומניעים את המפרקים השונים ויש לכך אפילו השפעה על המוח, צריך להבין שהגוף הוא כלי שקשור במערכות וכאשר מערכת אחת לא עובד בצורה טובה יש השפעה ישירה על שאר המערכות. גוף שאינו תנועתי לצורך העניין יכול להשפיע על מערכת העצבים והשרירים ומערכת השרירים תשפיע על המפרקים וכך הלאה והלאה. יש צורך חיוני להניע את הגוף למען פעילות תקינה, השאלה איך עושים את זה וכמה זמן זה דורש? לא כמו שהרבה אנשים חושבים אלא אפשר במעט לעשות המון. רק צריך לעשות את זה מדויק. לכל אדם אורח חיים ייחודי ולכן עליו לגלות ולאמץ את התרגילים ואת הפעולות שהכי משמעותיות עבורו כדי ליהנות מגוף תקין ובריא.

אז מה קרה?

כאשר אדם סובל מבעיה כלשהי שקודם לכן לא סבל ממנה, כנראה שמשהו השתנה, משהו קרה שכרגע הוא לא נינוח עם מצבו הגופני. בין אם זאת מחלה או בין אם זה כאבי גב או כאי צוואר וכדומה. הגוף היה במצב מסוים, יחסית בסדר ולאותו אדם לא היו תלונות. ככל הנראה לאורך זמן פעולות היום יום שלו גרמו לנזק. אם זה נזק במערכת העיכול או נזק מפרקי ושרירי. הפעולות היום יומיות שלו שינו את מצבו הגופני ומכאן שכיום אם הוא מעוניין לעשות משהו, או לבצע משהו, הוא חש כאב וסבל כי הגוף כבר השתנה בתהליך איטי וארוך ופתאום האפשרויות שלו מצטמצמות מבחינת מה שהגוף מסוגל.
כאבים אורטופדיים מאורח החיים היושבני שלנו, כל מאנך שגוי שלנו ביציבה גורם לכוח המשיכה לנצח אותנו ולמשוך אותנו לקרקע, כל זווית לא נכונה הופכת להיות משמעותית להרכב הגוף ויכולה להעמיס על השרירים ולשנות את הסדר המפרקי שאמור להיות.
טיפול בכאבי גב וכאבי צוואר שכולל עיסוי רפואי ופיתוח יציבה נכונה

איך מטפלים?

בעצם החשיבה של השיטה אומרת- ריכוך אזורי הכאב וחיזוק אזורי החולשה, כך להחזיר את מאנך השלד למקומו לאט לאט, בסבלנות. תהליך זה בעצם גורם לגוף לחזור חזרה להיות יציב כנגד כוח המשיכה. אמנם זה תהליך שיכול לקחת זמן אך הוא עובד. היתרון בטיפול שמרני הוא סיכון מועט מאוד, חינוך מחדש של המטופל לאורך החיים שיטיב עמו, הקניית כלים וחשיבה שיוכל להשתמש בהם כל החיים להקל על עצמו ולהאט את בעיות הגוף עם הזקנה. עיסוי רפואי הוא כלי מדהים לגלות את נקודות הכאב בגוף, לרכך אותן ולהזרים אליהן המון דם והמון חמצן, ממש להחיות את המקום מהתחלה ולתת לו כושר ריפוי עצמי לאחר דימום מסיבי (הזרמת דם), לאחר מכן- תרגילי החיזוק למען יציבה טובה הן כלי לאיזון הגוף בחזרה כדי לעשות את הפעולות הפשוטות ביותר בצורה טובה כמו עמידה זקופה, הרמת דברים מהרצפה וכו'.
אפשר להקל ואפילו למנוע כאבי גב וכאבי צוואר תלוי כל מקרה לגופו והכל תלוי במוכנות של המטופל ללכת על זה בכל הכוח ולאמץ את הידע והטיפול לאורח חוויה לאמץ את הגישה והחשיבה למענו למען הגוף.
פתחו דף נחיתה חינם