קריוקי לאירועים

מה זה קריוקי?

קריוקי הוא מנהג נפוץ למדי בימינו, בו התנסו רבים מאיתנו לפחות פעם אחת בחייהם. אך מהיכן בעצם הגיע המושג?
קריוקי, או במקור קראוקה, היא מילה מהשפה היפנית. בעברית על פי ד"ר אבשלום קור, פירושה "תזמורת ריקה". משמע מנגינה ללא מילים או בלעז פלייבק.

קריוקי הוא כינוי לבילוי שהיה פופולארי מאוד ביפן שנים רבות ולאט לאט אומץ גם על ידי תרבויות נוספות. הנוהל הוא שאדם מזמין שיר מתוך רשימת הפלייבקים, ושר את מילותיו לקהל במיקרופון המצורף, לרקע המנגינה.

משירה בציבור ועד ערבי קריוקי

מסורת יפנית זו ודאי מצלצלת לכם מוכר. שהרי לנו ישנה מסורת עוד מתקופת החלוצים ועד היום, השירה בציבור, שהשוני בינה לבין קריוקי אינו גדול.. 

אך בכל זאת, לקריוקי ישנו יתרון על גביה במיוחד בדורנו, ואולי זו הסיבה שכעת הקריוקי אף נפוץ יותר מהשירה בציבור. החברה בארץ הפכה מחברה סוציאליסטית, לחברה ליברלית, בה האדם, הפרט, הוא המרכז. בקריוקי, שירה של בודדים או קבוצות קטנות, ישנה התבלטות של הזמר, והפגנת כישוריו או זיופיו לעיני כל, בניגוד לשירה בציבור שכשמה כן היא, נעשית בציבור, ובמרכזה השירה עצמה.

מועדונים וחוגים העורכים ערבי קריוקי בחיפה, תל אביב או כל מקום אחר פרושים לארכה ולרחבה של הארץ, וכל אדם חובב קריוקי יכול למצוא את המקום בו הוא חש בנוח, באזור מגוריו, ולחבור אליו. גם לביישנים שבינינו, הריני להודיעכם שהקריוקי יכול להפיק לכם הנאה רק מלצפות במתרחש, ובכל אופן נראה מהשטח, שכשהרבה אנשים ללא כל כישרון שרים בשמחה ובלא פחד, גם החוששים ביותר ירגישו בנוח לזמר ואף ייהנו מכך.

התפתחות הטכנולוגיה והתעשייה בשנים האחרונות יורה חיצים לכל עבר ואף את הקריוקי לא החטיאה. בתחילה היו שקופיות המילים, לאחר מכן סרטונים מרהיבים, עם מילות השיר הנרשמות בו בזמן שירתן. ציוד חדיש של מסכי ענק, מיקרופונים ניידים ועוד.

גם האינטרנט לא פסח על הקריוקי, וניתן למצוא אתרי קריוקי בהם אלפי פלייבקים לשירה מול המחשב. וכן תקליטורי DVD עם סרטונים ופלייבקים לחוויה של קריוקי אצלכם בבית. כמו כן קמו מפיקי ומנחי קריוקי רבים, שיביאו אותו אליכם, לרגל כל חגיגה.

בתום יום עבודה מפרך, מצב רוח מדוכדך או כל חוויה נפשית מתישה, הקריוקי עומד לרשותכם, כאי של שפיות, שתפיח בכם רוח חדשה.
אם אתם מחפשים תקליטן לאירועים בלתי נשכחים אשר יפעיל, ישמח וינחה עבורכם ערב קריוקי בקריות, קריוקי בנהריה או שאולי ערב קריוקי בעכו – ניתן לפנות עוד היום לחיים תקליטן בקריות אשר מעניק שירותי מוזיקה לכל אזור הצפון. 

פתחו דף נחיתה חינם