טיפול שורש

טיפול שורש

אולי תופתעו לדעת אבל טיפול שורש הוא הרבה יותר ממה שרובנו חושבים. למעשה, מה שאנחנו קוראים לו

טיפול שורש הוא אנדודנטיה – מומחיות דנטלית שמתייחסת לכלל המחלות של שורשי השן, כולל מחלות סביב חוד שורשי השן בלסת. מופתעים? המשיכו לקרוא וגלו כל מה שרציתם לדעת על טיפול שורש אבל לא העזתם לשאול.

המלצות על רופא שיניים


קרא עוד כל טיפול שורש >>


מה זה טיפול שורש?

טיפול שורש אמנם מתחלק ל-3 חלקים שמיד נסביר עליהם אבל חשוב שתדעו דבר אחד – הוא תמיד נוצר מ עששת שלא טופלה בזמן עד שנוצר חור בשן שגדל והגיע לשורש, כך שהוא עבר בדרך את תעלות השורש ומוך השן - המקום בו נמצאים העצבים ולכן הכאב הנורא. בטיפול שורש לכן עושים שלוש פעולות :

  1. מוצאים את העצב הנגוע בעששת מתוך המקומות שהגיע אליהם החור, לרוב מוך השן ותעלות השורש

  2. מחדירים חומרים שמסייעים בהחזרת השן למצבה התקין

  3. סותמים את תעלות השורש כדי להשמיד את חיידקי העששת וכדי לאטום את השן, כך שהחיידקים, הדלקת והעששת לא יחזרו. המלצות על רופא שיניים

מי עושה טיפולי שורש?

אולי תופתעו לדעת אבל טיפולי שורש מבצע מומחה לאנדודנטיה, כלומר רופא שיניים שזוהי המומחיות שלו. למעשה, מומחה לאנדודנטיה עושה שימוש בציוד מיוחד שאינו קיים במרפאה דנטלית סטנדרטית, למשל מיקרוסקופ טיפולי. לא פלא שהתמחות באנדודנטיה מצריכה 3 שנות לימוד בנוסף ללימודי רפואת שיניים.המלצות על רופא שיניים


אמנם מומחה לאנדודנטיה לא מבצע רק טיפולי שיניים אלא גם טיפולים מורכבים (למשל טיפול בתעלות שורש מפותלות, הוצאת גופים זרים מתעלות השורש ועוד) אבל דבר אחד בטוח – אתם יכולים למנוע את המפגש איתו בקלות מפתיעה, למרות שמדובר במומחה בתחומו ובסמכות מקצועית עליונה.

למעשה, כדי להימנע מטיפולי שורש עליכם לעשות מספר פעולות פשוטות –צחצחו שיניים בצורה נכונה, הקפידו על ביקור אצל שיננית לפחות פעמיים בשנה והשתדלו לא לאכול מאכלים מתוקים. אמנם מדובר בגזירה שלא תמיד הציבור יכול לעמוד בה (בעיקר בכל הנוגע לאי אכילת מתוקים), אבל מצד שני – טיפול שורש הוא ממש לא כיף ולא פיקניק ולמה לא למנוע אותו אם אפשר?

פתחו דף נחיתה חינם