מערכות משוכללות לאיתור נזילות ביובים עירוניים

בעיות במערכות ביוב עירוניות


למרות שמערכות הביוב העירוניות, מתוחזקות באופן שוטף, באמצעות קבלני משנה שמועסקים ע"י העיריות והמועצות המקומיות, ייתכנו ריחות רעים גם בבנייני המגורים או בבתים הפרטיים. יש לתחזק נכון את מערכת הביוב ולבדוק אותה בכל שנה באמצעות בדיקת אינסטלטור, אך לפעמים ישנה הצפה מהביוב העירוני ועל כן יש לבצע איתור נזילות ביובים עירוניים. חברות אינסטלציה גדולות שמחזיקות במכשור מיוחד , כגון מיפוי נזילות מים  במערכות הביוב, מה שמגלה במהירות את מקור הנזילה או הסתימה.

 

ריחות הבית, עשויים לנבוע מחדרי השירותים או האמבט, אך ישנם מקומות נוספים וסיבות שונות כגון התקנה לא תקנית של סיפון או קופסת מחסום ריח, אשר לא הותקנה נכון. התקלות של מערכת הביוב מתחלקות לשתיים, האחת הינה תקלות הקשורות אל כלים סניטריים ומערכת האינסטלציה הביתית או תקלות הקשורות למערכת הביוב המרכזית. ישנם מקרים, אשר בהם התקלה נובעת מביוב סתום של העירייה או המועצה ואז, האינסטלאטור קורא לאנשי הצוות של מחלקת התברואה בעיר שבו קיימת הבעיה אצל לקוח מסוים ואז, הם פותחים את מערכת הביוב המרכזית, בכדי לבצע איתור נזילות ביובים עירוניים.

 

מערכות משוכללות לאיתור נזילות ביובים עירוניים

 

היום מערכות המאתרות נזילות בביוב העירוני, הינן משוכללות. על מנת לשמור על איכות חיי התושבים בכל עיר, מתבצעות בדיקות שגרתיות על בסיס תקופתי אם גם מתעורר חשש לתקלה, ישנן מצלמות מיוחדות הנקראות מצלמות תרמיות. האמצעים המתוחכמים לבדיקת מה שמתרחש בתוך האדמה הם מהמתקדמים ביותר. המצלמה רגישה להבדלים של חום וקור ומציגה תמונה צבעונית על גבי מסך שמחובר למצלמה התרמית.

 

הבדלי הצבעים, הם אלה שמגלים, אם אכן קיימת נזילה בביוב העירוני. אזור שיהיה צבוע בכחול, משמע כי קיימת נזילה וכן הקור הוא זה שיראה, כי ישנו סדק בצנרת אשר הוא ככל הנראה המקור לנזילה.. בדרך זו, מגלים את המקור לנזילה ומטפלים בה, על מנת למנוע בעיות תברואתיות בעיר שבה מתבצעות הבדיקות במערכת הביוב העירונית.

 

תמונה עדכנית של מערכת הביוב העירונית באמצעות מצלמה תרמית

 

מערכות מתוחכמות לגילוי נזילות במערכות הביוב העירוניות, חוסכות המון זמן וכסף, כאשר האיתור הינו מדויק והעבודה שתתבצע תהיה בעקבות זאת, מדויקת להפליא כאשר במינימום נזק, ניתן יהיה לפתור את הנזילה באיתור המצלמה המוחדרת למערכת הביוב העירונית. לרוב, העירייה מחזיקה בחברות אינסטלציה באופן קבוע, שהם למעשה קבלני משנה המתחזקים את מערכות הביוב העירוניות באמצעות בדיקות שוטפות ושגרתיות.

 המאמר באדיבות איציק שירותי אינסטלטור

פתחו דף נחיתה חינם